Intrebare legata de Staff

Ai o nelămurire sau o problemă pe server? Postează aici, iar noi găsim soluția!
DanielFF
Registered for: 7 months
Status: NuSuntHelperSaStau

Care este rolul unui Helper? din ce mi-a spus cineva din staff pe sv nu este prioritatea sa dea mute.
Eu stiu ca helper este ajutorul staffului nu este considerat admin. este player doar ca ajuta staff ul, cu ce ?

Cu intrebari legate de joc, si comanda lui sa fie doar MUTE si aia folosita doar cand e nevoie
aici un helper are grade mai mari ca si un [SGA] [GA] :)
Federico
Registered for: 1 year 6 months
Status:

Rolul unui membru al echipei staff, ca si pe celelalte servere, este de a ajuta serverul, playerii si echipa.
Din moment ce echipa raspunde la sute de mesaje pe zi, nu se poate acorda atentie maxima la chat asa cum un CM (ChatModerator) o poate face, deci prioritatea unui Helper nu este de a da mute (decat atunci cand este absolut necesar), ci de a raspunde playerilor si de a ii ajuta sa imbunatateasca performanta playerilor pe joc.
Si [TGM], [GM], [SGM], [GA] sunt niste playeri care ajuta serverul, la fel si [H].
Problema ta personala pe care o ai cu [H]CxM nu cred ca trebuie sa fie in atentia unei postari copilaresti pe Forum.
Federico
Status:

Un membru al echipei FightForEmpire2 apare la lista de prieteni, la categoria "Echipa" (atunci cand este online) si este obligatoriu membru al breslei "TeamFFE2"
DanielFF

Exact ce am spus, HELPER= PLAYER ati ridicat gradul prea sus unui HELPER. odata ce este breasla asta nu inseamna ceva.. si ca apare la Online
Federico
Status:

Cum am spus mai sus, și [GM] este player, la fel și [SGM], [TGM]... Nu inteleg totuși unde vrei sa ajungi cu aceasta afirmație... poate ca vrei ca gradele sa fie oferite pe conturile de player și sa avem acces la comenzi de pe contul de player? Asta ma faci sa inteleg de la atâta “stat in loc”
Atata timp cât un membru Staff este online pe contul cu grad te comporți ca atare.
DanielFF

Cu siguranta nu esti in discutia mea :)). UN HELPER ESTE DOAR AJUTOR NU ESTE STAFF. ESTE DOAR AJUTORUL
ai deraiat rau de la conversatie.prefer sa raspunda si altcineva din staff nu doar tu
Scrie răspuns