Reclamatie Lupisor

Nu întotdeauna staff-ul este sfânt, dacă crezi că un membru staff greșește cu ceva sau abuzează, raportează-l aici fără a-l jigni... vom avea noi grijă de el!
Încuiat
Ristos
Registered for: 6 months
Status:

Nick-ul tău:[MwE]~Ristos
Nick-ul celui acuzat:[TGM]Lupisor
Nick-ul celor implicați (acuzaț/ți + "vătămați") [TGM]Lupisor-----Repede
Detalii despre ce s-a întâmplat: Am pus shopul afara din cerc in fata la mag general (Repede e numele shopului), fara a incalca nici o regula,
tgm lupisor m-a tras de 2 ori in cerc zicand ca nu pot sa tin shopul in afara cercului pentru ca incurc playerii care se bat, nefiind nici o bataie azi,
in reguli nu este scris unde pot sa tin shopul si unde nu, asa ca el nu are nici un drept sa ma traga pentru a imi scoate shopul si nici ca sa imi dea kick.
Si plus, urat din partea la cineva din staff ca sa raspunda la "Se va ocupa Catalin, de regulament, daca va considera ca shopurile trebuie sa stea in cerc"
"Pana atunci ma ocup eu", te ocupi tu pe ce baza? Cine esti tu sa bagi reguli facute de tine, eu zic sa nu ne luam lumea in cap pentru ca suntem in staff.
Nu mai abuzati de grad, mersi pa :P
Dovezi:

Imagine
Imagine
Ultima oară modificat Dum Mai 03, 2020 6:25 pm de către Ristos, modificat 1 dată în total.
leonidas99999
Registered for: 8 months
Status:

Ma ocup sa mentin serverul curat, nu de playeri toxici care nu inteleg ceva frumos spus :) Te am tras 1data in cerc, ieri la fel ai avut toata ziua shop-ul si nu te o tras nimeni, trebuie sa mi rup monitoru si sa bag poza intr-un program ca sa inteleg ce scrie in chat:) zi faina pwp
Ristos
Status:

leonidas99999 scrie:
Dum Mai 03, 2020 6:25 pm
Ma ocup sa mentin serverul curat, nu de playeri toxici care nu inteleg ceva frumos spus :) Te am tras 1data in cerc, ieri la fel ai avut toata ziua shop-ul si nu te o tras nimeni, trebuie sa mi rup monitoru si sa bag poza intr-un program ca sa inteleg ce scrie in chat:) zi faina pwp
Daca ieri nu ai facut asta nu inseamna ca poti sa faci azi. Poza din pacate am facut-o cu telefonu nu am reusit sa fac
prind pe laptop, nu stiu de ce dar mna, sa mentii serverul curat nu inseamna ca poti sa faci reguliile cum vrei tu, tu nu mi-ai zis nici o data cu frumosu
ai inceput sa ma tragi din prima, crede-ma ca daca mi-ai fi spus sa-l mut in pm fara sa ma tragi de la inceput nu as mai fi zis nimic, sincer iti zic,
ai luat initiative gresite din prima si m-a deranjat, eram afk si ma trezeam cu shopu in cerc, o pierdere de timp practic.
Mi se pare mai mult toxic sa ma tragi fara sa zici nimic decat eu care iti fac reclamatie pentru abuz.
Pup

Imagine
Imagine
leonidas99999
Status:

cum te am tras prima data ai spus pe striga "care m ati tras ca nu scrie in regulament" cv de genu, dupa ti am raspuns ca eu si ti am vorbit foarte frumos sa nu faci shop acolo fiind prima data cand te am tras si erai la pc nu erai afk :) nu ai pierdut nimic pt ca fix atunci ai si scris pe striga, nu incerca sa te victimizezi, ti am spus frumos ca incurci playerii si ti s-au mai plans si altii in chat, ti s-a mai spus ca shop-urile se fac in cerc, nu stiu ce ti-a venit tie sa ti faci shopu inafara cercului sau ce incerci sa dovedesti prin asta, ieri nu ti am facut nimic ca, credeam ca o sa ti dai seama singur ca nu e ok, si ce regula am facut eu ? ca am zis "ma ocup eu pana gaseste Catalin ceva" ? Ti s-a parut agresiv ca am zis asta si ti am explicat dupa frumos? :) Tot nu ai terminat si dupa ce ti am spus frumos cu shopu` si incontinuare il ai inafara cercului treaba ta. Pup
Ristos
Status:

leonidas99999 scrie:
Dum Mai 03, 2020 6:56 pm
cum te am tras prima data ai spus pe striga "care m ati tras ca nu scrie in regulament" cv de genu, dupa ti am raspuns ca eu si ti am vorbit foarte frumos sa nu faci shop acolo fiind prima data cand te am tras si erai la pc nu erai afk :) nu ai pierdut nimic pt ca fix atunci ai si scris pe striga, nu incerca sa te victimizezi, ti am spus frumos ca incurci playerii si ti s-au mai plans si altii in chat, ti s-a mai spus ca shop-urile se fac in cerc, nu stiu ce ti-a venit tie sa ti faci shopu inafara cercului sau ce incerci sa dovedesti prin asta, ieri nu ti am facut nimic ca, credeam ca o sa ti dai seama singur ca nu e ok, si ce regula am facut eu ? ca am zis "ma ocup eu pana gaseste Catalin ceva" ? Ti s-a parut agresiv ca am zis asta si ti am explicat dupa frumos? :) Tot nu ai terminat si dupa ce ti am spus frumos cu shopu` si incontinuare il ai inafara cercului treaba ta. Pup
eram fix afk, debea ma intrasem sa vad daca vandusem ceva, nu zic ca nu ai zis frumos, dar ai zis-o dupa ce ma trasesesi de 2 ori deja,
cat nu scrie ca shopu trebuie sa stea in cerc, nu poti tu de capu tau sa ma pui sa-mi schimb pozitia, daca ziceai cu frumos de la inceput ne intelegeam,
da sa incepi sa tragi asa de capu tau nu mi se pare ok, a 3a oara cand am facut-o am luat Kick si dupa ce a intrat Phenom nu s-a mai intamplat nimic,
cine stie de ce, parca nu ai mai avut acces la kick si la tragere :)). Mie-mi zici de victimizare? Imediat cu coada intre picioare cand ai vazut
[SA]Phenom online. Aia care s-au plans erau numai din staff, nu am vazut pe nimeni sa-mi spuna, pune shopu in cerc Ristos. Cea ce ai facut este abuz
nu mai incerca sa o sucesti cum vrei. Nu aveai dreptu sa-mi tragi shopu si gata.
Am mai spus dar repet, daca ai fi zis din prima sa-l mut il mutam fara probleme, dar ai actionat de capu tau pe reguli facute de tine. Agresiv a fost modul tau
mai intai actionezi dupa aia zici sa termin, cum vine asta? Si a fost arogant faptul ca ai zis "ai motiv sa-mi faci reclamatie" ca si cum nu te intereseaza stiind ca
nu a fost ok, daca nu te intereseaza nu mai sta in staff si lasa locul la altii care au habar. Mersi.

Pup

Imagine
Imagine
leonidas99999
Status:

Ti am spus ca odata te am tras in cerc, nu ti am dat nici kick :) si te rog controleaza.ti vorbele si respecta staffu` cum sa-mi spui " daca nu te intereseaza nu mai sta in staff si lasa locul la altii care au habar" ?, nu te-a vazut probabil Phenom ca iti zicea :) stai linistit nu mai fi asa sigur pe tine de toate. Si incearca sa mi citesti raspunsurile de la cap la coada nu ce vrei tu:) , serios? nu ai vazut pe nimeni sa se planga de shop? Deaia ai spus cand ti au dat in shop ca te superi pe el ca ti-l muta in cerc? Eu am facut abuz ca ti am spus foarte frumos cum sta treaba cu el si tu m ai luat cu regulament ca nu scrie nicaieri ca nu poti sa il faci inafara cercului, serios? :)
Ristos
Status:

leonidas99999 scrie:
Dum Mai 03, 2020 9:23 pm
Ti am spus ca odata te am tras in cerc, nu ti am dat nici kick :) si te rog controleaza.ti vorbele si respecta staffu` cum sa-mi spui " daca nu te intereseaza nu mai sta in staff si lasa locul la altii care au habar" ?, nu te-a vazut probabil Phenom ca iti zicea :) stai linistit nu mai fi asa sigur pe tine de toate. Si incearca sa mi citesti raspunsurile de la cap la coada nu ce vrei tu:) , serios? nu ai vazut pe nimeni sa se planga de shop? Deaia ai spus cand ti au dat in shop ca te superi pe el ca ti-l muta in cerc? Eu am facut abuz ca ti am spus foarte frumos cum sta treaba cu el si tu m ai luat cu regulament ca nu scrie nicaieri ca nu poti sa il faci inafara cercului, serios? :)
1) Nu am zis ca mi-ai dat kick de 2 ori, m-ai tras cerc de 2/3 ori si ultima a fost kick, apoi a intrat Phenom si te-ai calmat, si daca iti zic
ca nu te intereseaza si sa lasi locul la cei care au habar e pentru ca pare ca te doare fix undeva si la modu in care ai facut treaba
(Tragandu-ma apoi spunandu-mi cu frumosu) chiar pare ca nu stii sa-ti faci treaba, mai ales ca nu am incalcat nici o regula.
Si aia care dadeau in shop dadeau ca ziceai tu, s-au ai uitat cum a dat unu in shop, si i-am zis sa termine si tu imediat ai zis "continua sa-l muti" sau ceva de genu.
Si stai linistit ca Phenom nu mi-a zis nimic pentru ca aveam voie, l-am intrebat in pm daca puteam sa tin shopu acolo si a zis ca nu era nici o problema
nu incalcam regulamentul, asa ca scuteste ma.

Am zis ca ai facut abuz pentru ca m-ai tras fara motiv. Daca eu nu am incalcat nici o regula cum zice Phenom
asta inseamna ca nu puteai sa ma tragi tu de chefu tau. Deci este abuz pentru ca am fost tras fara un motiv valid. Nu zic ca nu mi-ai zis cu frumosu
dar dupa ce ma trasesesi de 2 ori deja. Nu spune doar ca mi-ai zis cu frumosu, m-ai tras de 2 ori si dupa cu frumosu, asa se face treaba?
Cum am mai spus, daca mi-ai fi spus de la inceput l-as fi mutat fara problema chiar daca puteam sa-l tin acolo.

Imagine
Imagine
Phenom
Status:

Într-adevăr nu este nici o regulă momentan prin care să va interzică shop-urile inafara cercului.
Dar acele shop-uri lăsate mult timp o să încurce mulți jucători, mai ales la o bătaie generală.
Data viitoare te-aș ruga sa-l tii in cerc si nu o sa mai fie discuții de genul.
Chiar dacă Lupisor te-a tras mai întâi si nu ti-a zis să-l muti, trebuia sa-l tii in cerc, nu sa te muți iar cu el.
Pe viitor încercați să le lăsați în cerc, este destul loc pentru toti.
Imagine Imagine
Încuiat