Reclamatie [H]Demois

Nu întotdeauna staff-ul este sfânt, dacă crezi că un membru staff greșește cu ceva sau abuzează, raportează-l aici fără a-l jigni... vom avea noi grijă de el!
Încuiat
Khalil
Registered for: 4 months
Status:

Nick-ul tău: [K]Sunny
Nick-ul celui acuzat: [H]Demois
Nick-ul celor implicați (acuzaț/ți + "vătămați") [H]Demois --- [K]Sunny
Detalii despre ce s-a întâmplat:Am facut o gluma si am primit mute 120 de minute mute practic doar pentru cuvantul "ma-ta" nu mi se pare ok avand in vedere ca zilnic sunt playeri care se injura/jignesc si nu primesc nici macar warning (pot dovedi cu poze ) Si daca respectivul s-a simtit jignit puteam sa primesc warn sau putea sa imi dea mesaj sa imi spuna sa incetez cu glume la adresa lui. Inca odata mi se pare complet deplasat sa primesc 120 de minute pentru

cuvantul ma-ta care practic nu este o jignire precum scrie si in dex ma-ta= mama-sa mama sa. (mă-ta f., gen. mă-seĭ. Fam. Pop. Mama-sa, mama sa.)
Dovezi:
[#1]~LGD~
Registered for: 5 months
Status:

Pro , s-a ajuns prea departe cu mute-ul , este prea strict ! nu poti glumi cu cineva ca ti frica ca iei mute sau reclamatie , urat s-a ajuns !
Imagine
Salsal1234
Status:

Ok dar nu 120 minute .
BellaT
Status:

Pro, 120 de minute mi se pare deplasat.
Zeyn
Registered for: 8 months
Status:

In primul rand, reclamatia trebuia facuta in 24h de la primirea acelui mute, deci iti voi aduce si eu cateva dovezi mai vechi pentru a justifica de ce nu trebuie sa primesti warn.
Din moment ce eu imi fac atributiile si obligatiile de staff mai exact:"4. Ajuți la/Faci evenimente distractive pe server!", incerc sa va ajut atat pe voi cat si playerii noi veniti printr-un event, iar tu fara lipsa de bun simt la intrebarea "Cel mai mare continent este?" raspunzi cu "ma-ta" este o jignire fata de mine, fata de familia mea practic, deci noi nu ne cunoastem, nu avem tovarasie, nu ne permitem glume, eu niciodata nu am facut "glume" cu tine sa iti permiti tu sa faci asemenea gluma cu mine, si iti aduc si tie la cunostinta ca vad ca nu ai citit: "Acuzaţiile nefondate aduse echipei (atat pe forum cat şi joc), pot duce la blocarea permanenta a respectivilor jucatori. Orice aţi scrie poate fi folosit ca mijloc de proba impotriva dumneavoastra in cadrul unei contestaţii. Noi nu vom accepta daca mai tarziu veţi spune ca a fost o gluma."
Dupa cum vezi, chiar si in regulament scrie despre acest gen de "glume".
Si dupa cum vad ai comentarii de la asa zisi prieteni de ai tai de pe server, parerea lor influentata de tine spun eu nu ajuta la absolut nimic, si prieteni de ai mei ar putea lasa comentariu dar dupa cum vezi, cand ai copiat subiectul, nu ai citit si:"-La reclamații au voie să dea comentariu doar autorul topicului, cei acuzati și Phenom sau Catalin(eu)!"?
Nu-ti mai scriu pentru ca eu consider ca ai luat mute corect.
Dupa cum am zis iti voi lasa niste poze prin care iti voi arata ca ai antecedente, nu cu alte persoane pentru ca ai destule, iti voi arata doar cu mine si comportamentul tau fata de staff:
Trivador: Imagine
Cat si altele daca tot venim cu dovezi trecute de 24h: Imagine
Imagine
Deci as vrea sa iti spun ca limbajul tau fata de mine si asa zilele glume nu mai merita warn. Multumesc.
Imagine Imagine
Imagine Imagine
Ramseyy
Status:

AM POSTAT EU RASP LU SUNNY CA EL ARE O PROBLEMA CU FORUMUL.

În primul rând, printul a fost primit si de Cătalin pe discord si din cauza răspunsului dat de el târziu am făcut reclamația atât de tărziu
Ai spus ca reclamația trebuie făcuta în 24 de ore nu am putut sa găsesc articolul asta în regulament.
De asemenea nu aveam cum sa stiu cine face eventu putea fii orcine din staff on in momentul acela (aproape toti membrii din staff nu au probmele cu glumele mele ba chiar sunt momente cand imi raspund inapoi)
Vad ca ai postat 3 printuri primul print este exact printul postat de mine nu vad dc l-ai postat si cele 2 sunt de fapt un singur print
Pentru printurile "vechi" care sunt de o luna am fost provocat dar deoarece ai facut ss doar la ce am injurat nu se vede si consider ca mi-am ispasit pedeapsa
Nu am adus pe nimeni sa imi dea pro la reclamatie nu am nevoie de asa ceva, din nou nu găsesc undeva în regulament sa scrie ca doar cei din staff pot răspunde la reclamatii.
Ai spus ca am facut o reclamatie nefondata, O reclamatie nefondata este marturie mincinoasa adusa unui player lipsita de dovezi Eu am venit doar ca sa contestez mute-ul primit care mi se pare exagerat in circumstatele prezentate

Si daca tot te simtit asa de ofensat de orice persoana care jigneste pe server respectivii din poze de ce nu a primit mute pentru jigniri mai grave ca a mea
Zeyn
Status:

Ramseyy scrie:
Dum Mai 03, 2020 8:50 pm
AM POSTAT EU RASP LU SUNNY CA EL ARE O PROBLEMA CU FORUMUL.

În primul rând, printul a fost primit si de Cătalin pe discord si din cauza răspunsului dat de el târziu am făcut reclamația atât de tărziu
Ai spus ca reclamația trebuie făcuta în 24 de ore nu am putut sa găsesc articolul asta în regulament.
De asemenea nu aveam cum sa stiu cine face eventu putea fii orcine din staff on in momentul acela (aproape toti membrii din staff nu au probmele cu glumele mele ba chiar sunt momente cand imi raspund inapoi)
Vad ca ai postat 3 printuri primul print este exact printul postat de mine nu vad dc l-ai postat si cele 2 sunt de fapt un singur print
Pentru printurile "vechi" care sunt de o luna am fost provocat dar deoarece ai facut ss doar la ce am injurat nu se vede si consider ca mi-am ispasit pedeapsa
Nu am adus pe nimeni sa imi dea pro la reclamatie nu am nevoie de asa ceva, din nou nu găsesc undeva în regulament sa scrie ca doar cei din staff pot răspunde la reclamatii.
Ai spus ca am facut o reclamatie nefondata, O reclamatie nefondata este marturie mincinoasa adusa unui player lipsita de dovezi Eu am venit doar ca sa contestez mute-ul primit care mi se pare exagerat in circumstatele prezentate

Si daca tot te simtit asa de ofensat de orice persoana care jigneste pe server respectivii din poze de ce nu a primit mute pentru jigniri mai grave ca a mea
Eu cred ca stiai foarte bine cine facea eventul din moment ce tu ai zis asta: Imagine
Este foarte usor sa spui ca ai fost provocat fara sa ai vreo dovada la acele provocari, problema ta atunci a fost ca dupa spusele tale Only nu a primit warn si ca doar tu ai luat warn, uite poftim: Imagine
Si pentru ca nu gasesti undeva in regulament sa scrie ca doar cei din staff pot raspunde la reclamatii, poftim, se pare ca din nou nu te-ai uitat bine:
Imagine
Ce am vrut sa intelegi tu din acel articol este asta: "Noi nu vom accepta daca mai tarziu veţi spune ca a fost o gluma."
Cat despre pozele postate, sunt cam necalre, dar sa stii ca nu sunt doar eu online, ca tu ai o problema cu mine este alta chestie, tu trebuie sa intelegi ca mute se da in functie de antecedente si context, tu din moment ce ai spus acel "ma-ta" intr-un context jignitor asupra mea cat si a eventului meritai clar mute. In primul rand nu te lega de cei apropiati mie, si dupa cum ti-am spus mai sus, tu singur ai spus ca stiai cine-l face, se vede si in poza. Chiar daca nu stiai, oricine prezent la ora aia ar fi procedat la fel.
Imagine Imagine
Imagine Imagine
Phenom
Status:

Mute-ul a fost acordat corect, chiar daca noi iti permitem sa mai injuri, nu inseamna ca toti apreciem acele "glume", mai ales în timpul unui eveniment.
De asemenea vă rog ca data viitoare sa lase comentarii doar cel ce face reclamatia(adică cel implicat) si cel acuzat.
Și în legătură cu printuri mai vechi de 24h, este normal sa faci o reclamație atunci pe moment, nu dupa 3zile 1sapt.
Imagine Imagine
Încuiat