Ghid pentru obtinerea punctelor.

Învață jocul rapid, aici găsești ghid-urile de care ai nevoie!
Încuiat
wells1590
Registered for: 1 year
Status:

Ghid pentru playerii incepatori ce nu stiu de unde sa obtina puncte sau nu stiu ce sa faca cu ele.

Fac acest ghid deoarece am avut de a face cu playeri incepatori ce nu stiu ce sa faca cu punctele sau de unde sa le obtina. Punctele (PCT) se dropeaza din urmatoarele locuri:
  • 1.Le puteti obtine din mapa de 255. Pentru a ajunge aici aveti nevoie de Flori pe care le puteti obtine omorand bosii de pe server. Acestia sunt Fizz(il gasiti in mapa de 255), Broasca Testoasa(o gasiti in Desert, in oaza), Pletosul&Virgin (il gasiti la coordonatele 819,315) si la Vaduva Metinelor (o gasiti in Mapa cu Metine dar aici puteti intra doar daca aveti cel mult nivelul 240).
  • 2.Le puteti obtine distrugand Pietre Metin. Veti primii cate 1 PCT pe o Piatra Metin distrusa.
  • 3. Le puteti obtine la eventimenul Jigsaw care este permanent pe server. Tot ce aveti de facut aici este sa pescuiti, cuferele primite va ajuta la completarea puzzelului apoi, dupa completarea acestuia veti primii 1 cufar drept rasplata. Din acesta puteti primii diferite premii, dar si voucher de 100, 500 sau de 1000 PCT.
  • 4. Le puteti obtine din evenimentul de Paste care consta in adunarea a 8 oua. Ouale le puteti obtine de la bosi, omorand Iepurele de Paste, puteti avea norocul sa castigati 1 ou din cuferele de la evenimentul Jigsaw. De la eventimenul de pasti puteti castiga voucher de 100 sau 500 PCT.
  • 5. Puteti avea norocul sa primiti un voucher de 100 PCT de la bossul Fizz.
Acum ca am lamurit de unde puteti obtine PCT urmeaza sa va spun ce puteti face cu ele. Magazinul cu puncte il gasiti la NPC-ul Calugarita. Cu aceste PCT puteti cumpara urmatoarele lucruri:
  • 1.Inel de rasa (250 PTC).
  • 2.Sihastru VIP (3000 PTC).
  • 3. Diferite sigilii cu diferite bonusuri (pretul acestora variaza de la 350 PTC pana la 500 PTC).
  • 4. Efecte pentru arma ce ofera putere impotriva raselor (1000 PTC).
  • 5. Efecte pentru armura ce ofera aparare impotriva raselor (1000 PTC).
  • 6. 10 gheare sau 10 balante (200 PTC).
  • 7. Animal de calarit (variaza d la 100-150 PCT).
  • 8.Reversare transmutatie (300 PTC).
  • 9. Medalia gigantilor (750 PTC)
  • 11. Elixir rosu automat (20 PTC)
  • 12. Elixir albastru automat (20 PTC)
  • 13. Voucher de 100 PTC (110 PTC).
  • 14. Voucher de 500 PTC (510 PTC).
  • 15. Voucher de 1000 PTC (1015 PTC).
  • 16. 2 Perle de Foc (200 PTC).
  • 17. 2 Perle Luna (200 PTC).
  • 18. Scutul Infernului de nivelul 250 (1000 PTC).
Aceste PTC va ajuta si la upgradarea itemelor.
Acesta a fost tutorialul meu. Sper ca v-am fost de ajutor.

Tutorial creat de Alvrez pentru playerii incepatori de pe FightForEmpire2!
LegendaXXL
Fondator
Fondator
Registered for: 1 year 4 months
Status: Never Give Up!
INTERESE: Nr1 Bro!
Ocupatie: FightForEmpire2
Rasa: Sura

Mulțumim frumos pentru tutorial! Ai primit 3MD pentru el, deoarece nu este structurat in ordinea in care incepi de pe server, dar fiind primul tau tutorial, e bine sa te incurajam sa faci si altele!
  • Respectă și vei fii respectat!
Încuiat